Deklaracja dostępności
Powiat Szczecinecki zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony rada.powiat.szczecinek.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Ocenę dostępności sporządzono na podstawie testu przeprowadzonego automatycznym narzędziem sprawdzającym dostępność stron internetowych.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Skróty klawiszowe
SHIFT + ALT + H - Strona główna<br />SHIFT + ALT + M - Zawartość strony<br />SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka<br />SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Anna Krzywicka-Dyndor, a.krzywicka@powiat.szczecinek.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48943729261. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. — mejlowo a.krzywicka@powiat.szczecinek.pl lub telefonicznie +48943729261.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów KPA, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Link do aplikacji mobilnej:
Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:
Dostępność architektoniczna
1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli:<BR> Budynek Starostwa Powiatowego składa się z segmentu „A”, który jest dwukondygnacyjny, segmentu „B” – trzykondygnacyjnego, łącznika oraz budynku biurowego wolnostojącego. Do segmentu „A” , „B” prowadzą dwa wejścia zapewniające swobodny dostęp do budynku przez osoby niepełnosprawne, bez ograniczeń architektonicznych usytuowane w łączniku budynku tj. wejście główne i wejście boczne od strony parkingu. Aby dostać się do budynku wejściem głównym osoba niepełnosprawna może skorzystać z zamontowanej tam platformy schodowej. Aby wezwać pomoc, wystarczy zadzwonić dzwonkiem. Na parterze łącznika znajduje się Biuro Obsługi Klienta w którym bezpośrednio informacji udzielają zatrudnieni tam pracownicy . Wejście boczne od strony parkingu posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych na wózkach . Budynek zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności mieści się w Szczecinku przy ul. Wiatracznej 1 na parterze. <BR><BR> 2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind:<BR> W budynku Starostwa Powiatowego korytarze i schody są dostępne i szerokie, które umożliwiają bezproblemowe poruszanie się osób na wózkach. Dodatkowo w budynku znajduje się winda, która może przewozić wózki z osobami niepełnosprawnymi. W tym zakresie również brak barier architektonicznych. <BR><BR> 3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych:<BR> W budynku Starostwa Powiatowego znajduje się winda, wyposażona w komunikator dla osób niewidzących, którego celem jest wspomaganie słyszenia. <BR><BR> 4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych:<BR> Dla osób niepełnosprawnych przy budynku Starostwa Powiatowego wyznaczone są miejsca parkingowe oznaczone niebieską kopertą. Jedno przy budynku administracyjnym wolnostojącym oraz jedno miejsce przy wejściu bocznym do budynku od strony dużego parkingu. <BR><BR> 5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach:<BR> Brak ograniczeń – informacji udzielają pracownicy zatrudnieni w Biurze Obsługi Klienta oraz Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. <BR><BR> 6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online:<BR> Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu. Informacji udzielają pracownicy zatrudnieni w Biurze Obsługi Klienta oraz pracownicy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.